Często zadawane pytania

Dlaczego firma jest podzielona na trzy oddziały?

Firma Beck+Heun dokonuje dostaw z trzech lokalizacji na Niemcy zachodnie, wschodnie i południowe w celu zagwarantowania optymalnej i szybkiej dostawy do klientów. Każda lokalizacja posiada własne zespoły działające zamiejscowo w całych Niemczech. W ten sposób każdy klient w każdym miejscu w Niemczech ma dostęp do osoby kontaktowej w pobliżu miejsca swojej siedziby. Poza tym każdy oddział specjalizuje się w konkretnych produktach i jest skoncentrowany na tym obszarze. Ma to pozytywny wpływ na rozwój nowych i ulepszonych produktów oraz na wyspecjalizowaną obsługę klienta.

Co wyróżnia firmę Beck+Heun?

Kultura innowacji we wszystkich obszarach grupy Beck, styl kierowania firmą, zapewniający pracownikom dużą samodzielność, stanowią podstawę ciągłego rozwoju naszych produktów. Takiemu podejściu sprzyjają też inne czynniki: Firma Beck+Heun GmbH istnieje od 50 lat – przez ten czas zdobyła obszerne know-how w zakresie produkcji systemów około-okiennych o wysokiej efektywności energetycznej. Ponadto spółki powiązane korzystają z efektów wzajemnej synergii wynikających z obszarów działalności w najróżniejszych branżach.

Gdzie odbiorcy końcowi mogą nabyć produkty firmy Beck+Heun?

Poza starannym wyborem współpracujących, wyspecjalizowanych sprzedawców firma Beck+Heun stawia na ich szerokie rozprzestrzenienie. Dzięki temu produkty firmy z Mengerskirchen są dostępne dla klientów na terenie całego kraju przy zagwarantowaniu odpowiedniego doradztwa w wyspecjalizowanych punktach sprzedaży.

Dlaczego firma Beck+Heun nie sprzedaje swoich produktów konsumentom bezpośrednim?

Portfolio produktów firmy Beck+Heun obejmuje przede wszystkim elementy budowlane bardzo zaawansowane technicznie, wymagające ugruntowanej, specjalistycznej wiedzy przy ich montażu. Firma Beck+Heun wyspecjalizowała się w produkcji najnowocześniejszych pod względem technicznym elementów budowlanych. Firma sprzedaje swoje produkty wyłącznie profesjonalnym, stałym klientom, do których należą na przykład specjalistyczne sklepy z elementami i materiałami budowlanymi oraz firmy produkujące rolety i okna. W zakresie doradztwa firma ufa wybranym przez siebie sprzedawcom, wspierając ich jednocześnie poprzez okresowe szkolenia dotyczące produktów, zapewniając materiały sprzedażowe oraz zespół pracowników zamiejscowych, tworzących sieć w całym kraju.

Skąd w logo firmy Beck+Heun wziął się lis?

Znane logo z lisem pochodzi od liter ROKA, tworzących skrót od niemieckiego słowa Rollladenkasten – skrzynki do rolet. Poza tym w języku węgierskim słowo ‚róka’ znaczy ‚lis’. Symbol, który kiedyś obrazował obszar produkcji spółki Beck+Heun GmbH, stał się w międzyczasie stałym znakiem firmowym dla wszystkich obszarów działalności grupy Beck. Dzisiaj to uważane za szczególnie inteligentne zwierzę symbolizuje wysoki poziom innowacyjności całej grupy spółek.

Jak wygląda proces spieniania Styroporu®?

Styropor® produkowany jest z granulatu EPS (EPS = polistyren ekspandowanego). Jest on spieniany w procesie spieniania wstępnego do granulek o wielkości trzech milimetrów. Po procesie sezonowania granulki są przesypywane do automatów nadających im odpowiednie kształty. Przy użyciu pary wodnej o temperaturze 130 stopni Celsjusza łączą się w stały element izolacyjny.

Dlaczego firma Beck+Heun przetwarza coraz więcej materiału Neopor®?

Styropor® stanowi od dziesięcioleci klasyczny produkt w dziedzinie pianek stosowanych do skutecznej izolacji termicznej. Nowa generacja granulatu w formie perełek – Neoporu® – zawiera dodatkowe cząsteczki grafitu, które odbijają promieniowanie cieplne, redukując w ten sposób transport energii cieplnej wewnątrz materiału. Dzięki temu płyta z Neoporu® osiąga o 20 proc. lepsze parametry izolacyjne niż tradycyjny Styropor®. Firma Beck+Heun będzie w przypadku nowych jak i sprawdzonych produktów przetwarzała coraz więcej tego materiału, aby klienci również odczuli korzyści płynące z jego zastosowania.

Ilu pracowników zatrudnia koncern?

Grupa kapitałowa Beck zatrudnia aktualnie 663 pracowników. Z tego 538 pracowników pracuje dla Beck+Heun. Firma ROKA Werk zatrudnia obecnie łącznie 125 pracowników.

Jakie spółki wchodzą w skład grupy Beck?

Grupa Beck obejmuje 4 samodzielne spółki-siostry. Poza spółką Beck+Heun GmbH spółka ROKA Werk GmbH jest jedną z pierwszych spółek grupy. Do dzisiejszego dnia trzy pozostałe spółki również ugruntowały swoją pozycję na rynku: samodzielna spółka Beck+Heun GmbH z siedzibą w Erfurcie rozszerzyła paletę usług i obecność na niemieckim rynku, szczególnie w jego wschodnich regionach. Dzięki utworzeniu w spółce Beck+Heun GmbH działu „Budowa przeszkód” firma weszła w zupełnie nową branżę – jeździectwo. Doświadczenie i techniczne know-how zaczerpnięte z innych obszarów produkcyjnych zapewniło najnowszemu obszarowi działalności grupy Beck olbrzymie korzyści na rynku. Czwartym samodzielnym zakładem jest węgierska spółka Roka-H z siedzibą w Tatabánya. Spółka ta wspiera spółkę ROKA Werk GmbH jako dostawca półfabrykatów do pojazdów.

Skąd firma Beck+Heun czerpie pomysły / jak powstają innowacje w firmie?

We wszystkich obszarach działalności grupy Beck innowacje postrzegane są jako stały element kultury przedsiębiorstwa. Z jednej strony kierownictwo firmy działa według zasady bottom-up – każdy pomysł i propozycja ulepszeń ze strony pracowników jest sprawdzana pod kątem możliwości realizacji. Z drugiej strony praktykowany jest stały dialog z klientami w celu umożliwienia stałej optymalizacji i poszerzania palety produktów zgodnie z oczekiwaniami klientów. W dziale rozwoju prowadzonym przez firmę Beck+Heun są realizowane pomysły ze specjalistami z dziedziny fizyki budowli i inżynierami we współpracy z uczelniami wyższymi. Uważność i otwartość na różne pomysły oraz pozbawiona zbędnej biurokracji realizacja tych pomysłów umożliwiły grupie Beck opracowanie wyjątkowych produktów, które często stały się kryterium w danej branży.

W roku 2012 firma Beck+Heun obchodziła 50-lecie działalności. Gdyby firma znów zaczynała od początku, czy coś by zmieniła? Co się od tego czasu zmieniło?

Na swojej dotychczasowej drodze rozwoju firma Beck+Heun podejmowała wiele dobrych działań, ale zdarzały się również błędy. Jednak właśnie te doświadczenia były istotne, aby firma mogła sprostać wyzwaniom i wejść na poziom, na którym znajduje się obecnie. Oczywiście niektóre rzeczy zostałyby zrobione inaczej, gdyby wówczas dysponowano dzisiejszą wiedzą. Na przykład budynek firmy byłby poszerzany etapami i zgodnie z zapotrzebowaniem. Z dzisiejszego punktu widzenia duży, całościowy kompleks byłby bardziej sensowny. Na szczęście jednak podstawowe decyzje zostały podjęte słusznie i tych z obecnej perspektywy nie zmienilibyśmy.

Czy w przyszłości firma Beck+Heun wejdzie również w inne obszary produktowe?

W spektrum usług ‚Najlepsze wartości dla domu’ spółki Beck+Heun GmbH możliwe jest w zasadzie wszystko, co można zrealizować za pomocą głównych kompetencji – produkcji ze Styroporu® i Neoporu®.

Mają Państwo dodatkowe pytania?